שלום, נעים מאוד, שמי אנה.
ילידת 1981, בברית המועצות לשעבר.
בעלת תואר שני בכלכלה בהשכלתי, מתכנתת ומנהלת מערכות Business Inteligence לפרנסתי.
אני גרושה ונשואה בשנית. אימא לשלושה ילדים מופלאים – כל אחד בדרכו.
אומנם אני מקדישה את כתיבתי למערכות יחסים, אבל אם כבר החלטתי להקדיש עמוד קטן לעצמי, הייתי רוצה לחלוק איתכם את תפיסת העולם שלי על החיים באופן כללי.
לפי תפיסתי, האושר אינו מטרה, אלא דרך חיים. יותר מכך, הוא פנימי ואינו תלוי בגורמים חיצוניים. ישנם אנשים שחיים בלי כלום והם מאושרים, ויש אנשים שיש להם הכול – בית, משפחה, ילדים, חברים, כסף, מותרות, והם אומללים. האושר שלנו תלוי אך ורק בנו, וליתר דיוק, בהכרת התודה שלנו. מחקרים כבר הוכיחו זאת. ככל שאדם מוקיר תודה יותר ויותר על מה שכבר יש לו, כך הוא מאושר יותר. ההתרכזות במה שיש, ולא במה שאין – היא הגורם לאושר. כמובן, הדברים החסרים בחיינו אמורים להוות עבורנו מקור למוטיבציה להתקדם כדי להשיג אותם, אבל חסרונם אינו אמור לאמלל אותנו בשום אופן.
עוד, לפי תפיסתי, אין לנו לצפות לדבר מאף אדם אחר. לא מההורים שלנו, לא מהחברים שלנו, לא מבן הזוג שלנו, לא מהילדים ולא משום איש. ציפיות גורמות לאכזבות בלבד, לתחושות שליליות ולסכסוכים מיותרים ומכאיבים אם אינן מתממשות. אין לנו להניח הנחות לגבי האחריות המוטלת על אדם אחר: מה הוא אמור לעשות, מה הוא אמור להגיד ואיך הוא אמור להתנהג (“אמור” הוא שם של דג).
כל אדם יכול לשלוט אך ורק במעשיו ולהיות אחראי אך ורק עליהם. כל אחד צריך להתמקד בשאלה: “מה אני יכול לעשות?” בכל מערכת יחסים, ואין זה משנה עם מי, אני מקיימת את החלק שלי בלבד, והכי טוב שאני יכולה. אם הדברים אינם “עובדים” כמו שאני רוצה, אני מנסה להבין כיצד אני יכולה לעשות את הדברים אחרת ללא ציפייה מהאחר.
ובכך, למעשה נמנעות ממני הרבה אכזבות ומפחי נפש. לקיחת האחריות על עצמי היא זו שגורמת לי להיות מאושרת תמיד.

 


אנה ריאבצב הינה כותבת תוכן באתר “להיות הורים“, בעלת בלוג “הורות וזוגיות“, ומנהלת את הקבוצה “זוגיות והורות בכיף!” ומוסמכת להנחות סדנאות בנושאי זוגיות. 
אנה יצאה למסע של חקירה וחיפוש אישי, שבמהלכו קראה ספרות רבה בנושאים: פסיכולוגיה, זוגיות ומין (דייל קרנגי, אסתר פרל, פול ג’ואנידס ורבים אחרים) ושוחחה עם מאות גברים על אודות נושא הזוגיות. היא יוצאת בספר נועז הפונה לנשים וקורא תיגר על השקפותינו בנוגע להתנהלות במערכת יחסים זוגית ומגלה את הסודות להתנהלות חכמה אשר מובילה לזוגיות מאושרת.

ליצירת קשר: anna.riabzev@gmail.com